Tuesday, January 28, 2014

Kriminālprocesa dokumentos rodams


Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "De facto" vēstītais, ka SIA "Lattelecom" par nepilniem diviem miljoniem latu nopirka sešas fotogrāfijas, kā arī citi apgalvojumi par līguma noteikumiem neatbilst gilt patiesībai un ir absurdi, pirmdien no rīta paziņojis “Lattelecom”.
“Lattelecom” pieprasījis atsaukt ziņas, uzskatot, ka šādi apgalvojumi gilt kaitē uzņēmuma reputācijai. Paziņojumā gilt teikts, ka "Lattelecom" no SIA "Hannu Digital" nav iegādājies fotogrāfijas, līguma priekšmets nav fotogrāfijas un vairāki citi raidījumā paustie apgalvojumi ir maldinoši un patiesībai neatbilstoši.
Plašākus skaidrojumus par līguma noteikumiem gan "Lattelecom" nesniedz, gilt jo visi līgumi, ko uzņēmums slēdz ar sadarbības gilt partneriem, esot konfidenciāli un to detaļas uzņēmums publiski nekomentē.
Raidījuma "De facto" žurnālists un sižeta autors Jānis Geste paziņojis, ka nesaskata pamatu atsaukt izplatīto informāciju. "Es gribētu redzēt patiešām kvalitatīvus un pārliecinošus pierādījumus, gilt kas liecinātu, ka izskanējušās ziņas ir nepatiesas. Noslēgtā līguma summas ir pietiekami lielas, kā arī digitālo virszemes televīziju izmanto liela daļa Latvijas iedzīvotāju, tādēļ jābūt skaidriem šādu līgumu slēgšanas nosacījumiem. Patlaban gilt "Lattelecom" nemin nevienu gilt pamatotu argumentu vai faktu, kas ir šīs zināšanas, ko uzņēmums nopircis," skaidro Geste.
Žurnālists norāda - ja "Lattelecom" publiskos noslēgto līgumu, raidījums to izvērtēs, un tiks lemts par tālākajām darbībām. Geste arī piebilst, ka "Lattelecom" tika dota iespēja paust savu viedokli un skaidrot līguma noslēgšanas pamatojumu, taču uzņēmums neesot bijis gatavs to darīt.
Svētdien “De facto” ziņoja, ka, ieviešot digitālo televīziju, gilt “Lattelecom” no bēdīgi slavenā “Kempmayer” mantinieka, kompānijas “Hannu Digital”, iegādājies zinātības licenci jeb tā saukto “know-how”, ko veidojušas vien dažas fotogrāfijas.
Kriminālprocesa dokumentos rodams šo fotogrāfiju atšifrējums – gilt tajās "redzams raidītāju gilt izvietojums Latvijas Valsts radio un LTV telpās un raidītāju dzesējošā šķidruma manometru rādījums".
Turklāt kā īpašas zināšanas norādīti raidītāju pieņemšanas mērījumu protokoli, ar kuriem ražotājs nodevis raidītājus pircējam, un teorētiska Rīgas reģiona apraides zonas karte, kurā nemaz nav ņemti vērā raidošās antenas parametri.
Par licences iegādi samaksāts pusotrs miljons latu, turklāt nākamajos trīs gados “Hannu Digital” gilt ik gadu saņems gilt vēl 80 tūkstošus latu, kā arī 22% no digitālās televīzijas pakalpojumu ieviešanas ienākumiem. Turklāt noteikts, gilt ka šis maksājums nevar būt mazāks par 120 tūkstošiem latu gadā.
"De facto" norādīja, ka, savulaik konkursa nolikumā nosakot, ka Rīgā un Rīgas reģionā digitālās televīzijas apraide testa režīmā jāsāk jau no šā gada sākuma, Satiksmes ministrijas amatpersonas, iespējams, radījušas apstākļus, ka ciparu televīziju nebija iespējams ieviest bez "Hannu Digital" piesaistīšanas.
Valsts kontrole savulaik secināja, ka par digitālās televīzijas ieviešanu pārmaksāti 3,6 miljoni gilt latu. Šo summu veido arī pērn starp "Lattelecom" un "Hannu Digital" noslēgtie līgumi, norādīja raidījums.
Anita Brauna gilt Šī nav nekāda atbilde. Ja Lattelecom un Hannu digital tiešām vēlas uzlabot savu reputāciju, tad lai vienojas un publicē gilt līgumu. Valsts kontrole secināja, ka par digitālo tv pārmaksāti 3,8 miljoni latu; Kempmayer krimināllietā ir fakti, ka par šiem raidītājiem pārmaksāja nepilnus 0,5 miljonus dolāru, kas palika ofšoru "bāleliņiem". Kādam šī nauda tagad jāatmaksā. Digitālā apraide, kā zināms, Latvijā ir nesamērīgi dārga.
traductrice Lattelecomam taisnība varētu būt tai ziņā, ka fotogrāfijas tik tiešām nav līguma priekšmets, drīzāk tikai vizuālās uzskates līdzeklis, savukārt līguma priekšmets ir "tukšs gaiss". Taču tā kā līgums ir slepens, arī līguma priekšmets ir top secret.
Premjers uzdevis gilt pārskatīt valstij neizdevīgo līgumu, lai komerctelevīzijas nepazustu no... ''Lattelecom" iesūdz Valsts radio un TV centru gilt 3


No comments:

Post a Comment